Питання та відповіді про лікування зубів
Ми вирішили підготувати кілька відповідей на типові запитання пацієнтів з терапевтичної стоматології. Як не дивно, пацієнтів дуже багато і кожен клінічний випадок індивідуальний, але питання загального характеру виникають постійно у всіх, хто звертається в стоматологічну клініку за допомогою.
- Як формується вартість пломби?
Ціна за встановлення пломби може варіюватися через об’єм каріозної порожнини і кількості поверхонь, задіяних в процесі пломбування. Якщо у пацієнта каріозна порожнина в межах емалі (початкова стадія карієсу) відповідно пломбувального матеріалу потрібно набагато менше, ніж при заповненні порожнини при глибокому карієсі. Якщо каріозний процес поширився на кілька поверхонь одного зуба, то композитного матеріалу для відновлення стінок потрібно буде більше, ніж при пошкодженні однієї поверхні. Глибину і ступінь пошкодження зуба можна визначити тільки в процесі лікування, прибравши всі некротизовані тканини.
- Чи довго буде триматися пломба?
В клініці Esthetic Dental Clinic використовуються найсучасніші композитні матеріали останнього покоління. Досвід стоматолога-терапевта перевищує 15 років, тому ми даємо гарантії на свої пломби. Однак, якщо пацієнт не буде виконувати рекомендації фахівця після терапевтичного лікування, то пломба може випасти.
- Чи потрібна анестезія при пломбуванні зуба?
Якщо у пацієнта карієс в межах емалі, то анестезія може і не знадобитися. Якщо у пацієнта карієс на зубі, де раніше були проліковані канали, то анестезія теж не потрібна, так як зуб вже «неживий» після видалення пульпи і ендодонтичного лікування. В інших випадках за наявності середнього і глибокого карієсу пацієнту необхідна місцева анестезія. У клініці Esthetic Dental Clinic використовується анестезія останнього покоління.
- Чому зуб може турбувати після пломбування?
Після постановки пломби пацієнт може відчувати певний дискомфорт. Причин для цього може бути декілька:
- Після пломбування залишилися суперконтакти, тобто місця, де пломба занадто стикається з зубами на протилежній щелепі. Для цього після встановлення пломби стоматолог-терапевт робить пришліфовку і полірування пломби.
- Каріозна порожнина знаходилась занадто близько до пульпової камери і лікар забув встановити лікувальну або ізолюючу прокладку. Тому може виникати ниючий біль.
- Зуб може трохи турбувати в перші кілька діб після лікування. Це нормальний ефект після терапевтичного втручання. Якщо за кілька днів біль не минув, то пацієнту необхідно повторно звернутися до лікаря.